נכבדי,

 

הכנס הדו שנתי (הגדול) של האיגוד יתקיים בימים 17-19 למאי 2023, וכמסורת של העשור האחרון נחזור לכפר בלום.

כנס הוא זמן לקחת הפסקה מהמרוץ היומיומי, לפגוש חברים ועמיתים, להציג בגאווה את פרי עמלנו ולקבל עליו משוב, ולהתבונן בעשיה שלנו קצת מרחוק, כדי לקבל פרספקטיבה, לטעון מצברים ולתכנן את העתיד.

מקצוע הכירורגיה עובר תהליך מתמיד של שינוי, וחלק גדול מהשינוי נובע משימוש הולך וגדל בטכנולוגיות מתוחכמות, הטמעה שלהן בתהליכי העבודה והכשרת הדור הבא של המנתחים לשימוש מושכל בטכנולוגיה.

טכנולוגיות וטכניקות חדשות יהיו במוקד הכנס הדו שנתי הקרוב, כולל דיון בטכנולוגיות שיגרמו לחלק משמעותי מנפח העבודה שלנו לעבור שינוי עמוק או להיעלם לגמרי. נושא הכנס, ״כירורגיה 2035״ נבחר כדי שנדון בעתיד, אבל לא בעתיד המאוד רחוק, אלא במה שאנחנו כבר צריכים להתחיל להתכונן אליו מעכשיו. בכנס ישתתפו מומחים בפעולות מחליפות ניתוח, כמו פעולות אנדוסקופיות, אבלציה של גידולים וטיפולים תרופתיים חדשים, ותהיה הזדמנות לשרטט מחדש את גבולות מקצוע הכירורגיה.

 SEE ONE – נדון בטכנולוגיות ראיה ממוחשבת, הדמיה לפני ותוך כדי ניתוח, אולטראסאונד, שימוש ב AI לעזרה בהבנת אנטומיה וזיהוי גידולים, תלת מימד, פלואורוסנציה, ושימוש במציאות רבודה.

 DO ONE – נכיר רובוטיקה על כל סוגיה, אנדוסקופיה גמישה ככלי כירורגי, מכשור ניתוחי כולל סטייפלרים חדשים, מכשירי אנרגיה, אבלציה, וארגונומיה של מכשור רפואי.

 TEACH ONE – ניחשף לסימולציה על כל סוגיה, תכנון ניתוחי, כלים לניתוח וידאו והערכת מיומנות ממוחשבת, אגירה וניתוח של וידאו ניתוחי, וגם... נדבר על בריאותו של המנתח, וכלים לשמור עליה לאורך הקריירה. 

 וכמובן, גם נבלה. יהיו הופעות פצצה, אוכל טוב, מרוץ בוקר והטבע מסביב יהיה נוכח כל הזמן.אז תתחילו להתכונן, להכין ולשלוח את פרי עמלכם להצגה, לפנות את לוח השנה, ולדאוג שכולם יגיעו לכנס הדו שנתי הגדול.

ובנימה אישית – אשמח לכל הצעה, הערה או רעיון לגבי הכנס, ומבטיח לקחת הכל בחשבון.

 

שלכם,

 

ד"ר עמיר סולד

יו"ר הכנס

.

היכן ומתי

כפר בלום | 12150 | מלון פסטורל

17-19 מאי, 2023

הוספה ליומן Add to Calendar

פרטי קשר